«  Decembris 2010  »

Piektdiena, 17.05.2024, 15:13

Sākums » 2010 » Decembris » 20 » Par skolotāju piedalīšanos konferencēs
Par skolotāju piedalīšanos konferencēs
Kā jau zināms, skolotājiem arī patīk kaut ko jaunu uzzināt un iemācīties.

Pagājušajā gadā divas mūsu skolas skolotājas  (M.Sprukule un K.Rotgave) piedalījās IZM īstenotajā projektā "Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos". Un - veiksmīgi!

Šogad projekts turpinās un tajā iesaistās daudzi novada izglītības darbinieki.
Taču, ņemot vērā, ka projekta sākumposms noslēdzies, var jau atskatīties uz notikušo - analizēt, pārrunāt.

Tāpēc 15.12.2010. es devos uz, iepriekšminētā projekta ietvaros organizēto, starptautisko izglītības konferenci "Konkurētspējīga izglītība: radošums, aktivitāte, līdzdalība" Rīgā.

Lūk, manas pirmās atsauksmes jeb iespaidi.

• Tā bija brīnišķīga iespēja - pedagogiem satikties, mācīties, dalīties pieredzē, pilnveidoties, apstāties un padomāt!
  • Liels un pozitīvs bija pārsteigums par perfekto organizēšanu - sākot jau ar informācijas izplatīšanu, uzaicinājumiem ar e-pastu starpniecību un izsmeļošo teksta un video-informāciju par plānotajām lekcijām/nodarbībām, sevišķi - lektoriem no Latvijas; tas palīdzēja izvēlēties sev interesējošās tēmas.
  • Ideāla vietas izvēle (RADISSON BLU HOTEL LATVIJA) - transformējama zāle, citas, atbilstoši aprīkotas, telpas. Kā arī iespēja relaksēties kafijas pauzēs.
  • Citi plusi - tulkojuma (no angļu valodas) nodrošināšana un pieejamība - ja vēlas, protams; lektoru un tēmu dažādība.
  • Par saturu.
  • Prieks, ka konference tika sākta ar valsts prezidenta V.Zatlera uzrunu (dzīvajā!!!) http://www.izglitiba2010.lv/konference/konferences-video/ - tas sniedza sajūtu, ka valsts atbalsta un ciena izglītības jomas darbiniekus.
  • Ļoti atraktīva, profesionāla un ieinteresēta bija Valda Meldera pasākuma vadīšana.
  • Saistoša bija Žilī Belanžē pētījumu rezultātu TALIS atspoguļošana.
  • Īpaši ieinteresēja jauno mediju speciālista Artūra Medņa labi sagatavotā prezentācija. Pietrūka laika, lai iedziļinātos tik pamatīgi, cik gribētos. Tātad - turpinājumu, lūdzu, nākamajā konferencē! (Iegūto informāciju un prasmes jau sāku lietot ikdienā).
  • Interesanta, bet vairāk gan teorētiska un frontāla, bija Pola Kolarda lekcija. Tās laikā radās daudz pārdomu un radošu ideju. Piem., ka skolotājiem jāpalīdz skolēniem veidoties par radošām personībām; par "darba veidotājiem/radītājiem", nevis "darba ņēmējiem".
  • Gordons Pouds nemācīja nekādas "lielās, sarežģītās lietas", bet paradoksāls fakts -  viņa radošo darbnīcu laikā es ieguvu un sniedzu atpakaļ  daudz pozitīvo emociju, radošo ideju.
  • Pie tam - iespēja papildināt savas svešvalodu prasmes gan klausoties, gan sarunājoties, tas bija kolosāli!

• Visvērtīgākā konferences atziņa - mēs, pedagogi, esam radoši, gatavi pārmaiņām, spējam radīt daudz ideju, mācību metožu un veidot stundas skolēnam interesantas un vērtīgas.

• Mēs - paši tik daudz varam, un mūs dzird! Vismaz šīs konference ietvaros.

• Saku lielu paldies organizatoriem par šo pozitīvisma kampaņu!

P.S. Varat ieskatīties paši - http://www.izglitiba2010.lv/

Katrīna Rotgalve