«  Marts 2024  »

Otrdiena, 19.03.2024, 14:38

Par mums

Tomes skola jeb - kā  visbiežāk starp savējiem dzirdams - TOMES SKOLIŅA

Šī ir īpaša vieta tiem, kas šeit mācījušies,  strādājuši vai viesojušies - šī bija īpaša vieta, kur satikt savējos - radošus, aktīvus, strādīgus, šad tad palaidnīgus, zinātkārus, jaukus un vienkārši - draudzīgus dažāda vecuma (bet vecumam nav nozīmes!) cilvēkus.

Ja kāds šeit bijis, viņš noteikti te vēl atgriezīsies, lai, ja iespējams, satiktu draugus vai vienkārši izbaudītu silto, mājīgo skolas atmosfēru, gremdētos atmiņās.

Šeit mācījās gan vietējie bērni, gan no tālienes braukušie - no Lielvārdes, Ikšķiles, Ogres, Bekuciema un Ķeguma. Pēdējos gados daudzi devušies dzīvot un mācīties uz Angliju, Vāciju - tādi laiki...

Kas Tomes skoliņu absolvējuši, tālu tikuši - vidusskolās veiksmīgi iestājušies vai amatu kādā profesionālās izglītības skolā apguvuši. Jā, ir arī tādi, kas uzreiz darbiņu atraduši vai izglītību turpinājuši nedaudz vēlāk.

Atrašanās vieta - Tome, Ķeguma novads.
Blakus skolai baznīca, stadions, kapi, meži, takas. Netālu Līčupe (kurā mitinās baltie gulbji), Tautas nams, veikals.

Transports jeb kā mūs atrast
  • No Ogres kursē reisa autobuss Ogre-Bekuciems-Ogre 3 x dienā.
  • Var braukt ar personīgo auto, velosipēdu, skrituļslidām, mocīti u.c., utt.!!!
  • Ja izvēlas doties kājām - no Ķeguma centra nāksies kājot 7 km, un šis ceļa gabaliņš veicams 40-60 minūšu laikā - kāds nu kuram attīstās iešanas ātrumiņš!
  • (Skolas pastāvēšanas laikā kursēja bezmaksas skolēnu dzeltenais (zaļais, zilais ;) utt.) autobusiņš.)

Skolas tradīcijas:
Zinību diena, Miķeļdienas gadatirgus, Mārtiņdiena, Lāčplēša diena, lāpu gājiens,  Ziemassvētkos - Baltais koncerts un klašu izrādes, diskotēka, sveču diena, Meteņi, Lieldienas, Mātes diena, pēdējais zvans, izlaidums, salidojumi.

Skolotāji iesaistīja bērnus mācību priekšmetu  - matemātikas, krievu valodas, mākslas u.c.- nedēļās vai dienās.

Organizējām arī  tādas aktivitātes, kā - sporta diena, apkārtnes sakopšanas talkas, makulatūras un/vai izlietoto bateriju vākšanas akcijas.

Skolēnu pašpārvalde, kā ierasts, organizēja skolotāju dienas pasākumu, diskotēkas, krāsainās nedēļas, Valentīndienu, izstādes u.c.

Mūs skolas skolēni aktīvi piedalījās konkursos un mācību priekšmetu olimpiādēs - godam aizstāvēja skolas vārdu un saņēma ne tikai atzinības un pateicības, bet arī pirmo vietu diplomus!!!

Ārpusskolas pasākumi - skolēniem tika dota iespēja iesaistīties Tomes tautas nama un skolas organizētajos pulciņos - teātra studijā, ansamblī, valodu pulciņā - ko nu kuru gadu piedāvāja.

Ja paši noorganizēja - visjaukāk, protams, bija satikties kādā diskotēkā vai, kad laiciņš silts un patīkams, varēja uzspēlēt bumbu (volejbolu, basketbolu vai tāpat vien!). Ugunskura vietā varēja uzcept kādu desiņu vai šašliku. Mežā varēja doties pasēņot. Pie tautas nama Lieldienās - izšūpoties šūpolēs. Rudeņos varēja barot gulbjus Līčupē. Nu, īsi sakot - bija jāvēlas jauki pavadīt laiku un superīgs garastāvoklis vienmēr bija garantēts!

Esiet aicināti pie mums, nu tikai virtuālajā Tomes skoliņā - te, mājas lapā!

Var braukt ciemos, ja ēka ir vaļā, gan jau kāds ar jums parunāsies! Taču oficiāli skola tiek slēgta 1.08.2012.