Piektdiena, 17.05.2024, 04:53

Tomes skoliņa gaida skolēnus

Kad vasaras saule bezbēdīgi apcep laukakmeņus un gan liels, gan mazs meklē veldzi upē, var jau pamazām sākt domāt par rudeni, kas, starp citu, būšot varen silts un ražīgs.

Rudens, skolā-ieti-man-gribas laiks, tāpēc, kad jau viens jauks mācību gads aizvadīts, droši var sākt domāt par jauno mācību cēlienu!

Īsi sakot – aicinām pieteikties skolēnus (1.-9.klasē), kas vēlas mācīties Ķeguma komercnovirziena vidusskolas Tomes filiālē!

Daži mūsu skoliņas plusi - klasē mazs skolēnu skaits, kas garantē individuālu pieeju katram bērnam; skaista, veselīga vide ap skolu – pļavas, mežs, takas un taciņas, pa kurām izskrieties starpbrīžos. Transports – autobusi: gan maršrutnieks Ogre – Tome – Bekuciems-Ogre, gan pašvaldības dzeltenais bezmaksas busiņš. Skolotāji – radoši, pretimnākoši, draudzīgi un ar labu humora izjūtu! Tikai jāgrib mācīties!

Mūsu sasniegumi 2009./2010. mācību gadā, jeb – mēs lepojamies ar:

PĒTERIS  JĒKABSONS (9.kl) izcīnīja 2. vietu  starpnovadu fizikas olimpiādē, 2. vietu  starpnovadu Latvijas un pasaules vēstures olimpiādē, 3. vietu  starpnovadu bioloģijas olimpiādē un veiksmīgi piedalījās starpnovadu matemātikas olimpiādē. SOLVITA  ROZENBAUMA (8.kl.) ieguva 2. vietu  starpnovadu mājturības olimpiādē; ARTŪRS  KOVAĻEVSKIS (6.kl.) – 2. vietu  starpnovadu vizuālās mākslas olimpiādē, bet DUETS (ARTŪRS  KOVAĻEVSKIS un ARTIS  VĒVERIS (6.kl.)) – saņēma 1. pakāpes  diplomu vokālās mūzikas konkursā „Balsis” 1. kārtā; 2. pakāpes diplomu vokālās mūzikas konkursā „Balsis” Vidzemes novadā Cēsīs. RASMA  KURIŅA (5.k.) saņēma atzinību  par piedalīšanos starpnovadu mājturības olimpiādē, bet GUNITA  KURIŅA (9.kl.) veiksmīgi piedalījās starpnovadu mājturības olimpiādē.

Skolā, protams, darbojās skolēnu pašpārvalde, kuras iepriekšgad paveiktie nozīmīgākie darbi ir: gada plāna sastādīšana; gadā sasauktas 11 sēdes, rīkotas diskotēkas; veikta aptauja par mācību grāmatu stāvokli; izvietota informācija uz stenda par svētkiem un pasākumiem + fotogrāfijas; veiktas atskaites, kārtoti papīri. Pašu noorganizēti pasākumi - krāsainā nedēļa (martā un maijā); Lielā talka (skolas apkārtnes sakopšana, piedalīšanās delfi.lv rīkotajā konkursā par ”sulīgāko talkas video”); makulatūras un izlietoto bateriju vākšana. Bet pats nozīmīgākais darbs - skolas mājas lapas izveidošana http://www.tomesskola.ucoz.lv , kur redzama aktuālākā informācija un fotogrāfijas. Mājas lapa gan ir pilnveidošanas stadijā – tāpēc gaidām ierosinājumus un priekšlikumus no skolas absolventiem un citiem interesentiem!

Citi nozīmīgākie notikumi skolā 2.mācību gada pusgadā (par 1.pusgadu jau rakstīju avīzes "Ķeguma novada ziņas" 2009.gada decembra numurā!): skolotāji, protams, kā jau ierasts, turpināja tālākizglītību dažādos semināros, kursos un konferencēs. Taču nozīmīgākais - divas skolotājas – es un Marija Sprukule veiksmīgi piedalījāmies Eiropas Sociālā fonda aktivitātē „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos” - saņēmām mērķstipendiju un ieguvām izglītības kvalitātes 3.pakāpi.

Janvārī jauki pavadījām laiku Ērika Baloža karaoke koncertā Tomes t/n.

Februārī piedalījāmies Meteņdienas pasākumā pie Tomes tautas nama.

Pateicoties dāsnajam sponsoram a/s ”Latvijas valsts meži” un Tomes t/n metodiķei Sarmītei Pugačai, kas bija galvenais iniciators un organizators, kā arī Ķeguma novada domei, kas nodrošināja transportu, dažādu klašu skolēniem trīs reizes tika dota iespēja doties uz leļļu teātri Rīgā. Mūs priecēja ļoti interesantas un kvalitatīvas izrādes - „Nāc pie puikām”, „Brālītis un Karlsons, kas dzīvo uz jumta” un „Mauglis”.

Protams, piedalījāmies arī krievu valodas nedēļā, matemātikas nedēļā skolā; aprīlī -  svešvalodu pēcpusdienā Ķegumā (slaidšovi, luga, dziesmas), kā arī Garīgajā pēcpusdienā skolā.

Vēl maijā devāmies Pavasara ekskursijā uz Sinevillu, Jaunpili, jūru; sveicām 9.klasi Pēdējā zvanā, bet jūnijā vēlējām viņiem veiksmi izlaidumā (īpašs paldies Sarmītei Pugačai par iespēju tik nozīmīgo pasākumu organizēt Tomes tautas nama telpās!).

Tā, lūk, mums veicies! Cerot uz radošu, idejām un iedvesmas bagātu nākamo mācību gadu, novēlu visiem labi atpūsties vasarā - uzkrāt sevī saules, zemes, ūdens un vēja enerģiju. Uz tikšanos rudenī Tomes skoliņā!

Sākumskolas un krievu valodas skolotāja, skolēnu pašpārvaldes konsultante Katrīna Rotgalve
Kategorija: Mani raksti | Pievienoja: positivdenken (27.07.2010)
Skatījumu skaits: 618 | Reitings: 0.0/0