Piektdiena, 17.05.2024, 07:49

Par garīgām vērtībām domājot
Par garīgām vērtībām var domāt ne tikai Ziemassvētkos!

12.05.2010. saulainā un sevišķi karstā dienā, Ķeguma KNV Tomes filiālē norisinājās Garīgā pēcpusdiena, kurā skolēniem un skolotājiem bija brīnišķīga iespēja tikties ar Lielvārdes Romas katoļu draudzes priesteri Māri Zviedri.

Tika uzdoti jautājumi, risinājās diskusijas par tādām tēmām kā – pasaules rašanās teorijas, cilvēka dzīve, nāve, Dievs, ticība, mācītāja profesija. Runājām arī par motocikliem, kaķiem, multenēm, spokiem – visu, „kas uz sirds”. Mācītājs papildināja savu stāstījumu ar anekdotēm un iesaistīja bērnus lomu spēlē, lai saprotami nodemonstrētu stāstu par žēlsirdīgo samarieti.

Pēc kopīgas lūgšanas visi skoliņas skolēni saņēma Samariešu dāvaniņas, kuru veiksmīgu nogādāšanu skolēniem man palīdzēja noorganizēt Ķeguma KNV skolas vadība, protams, ar Ķeguma novada domes atbalstu.

Kā gan mēs tikām pie šīm dāvaniņām?! Elementāri! Es piedalījos šī mācību gada trijās Kristīgo skolotāju konferencēs, uz ko tika aicināti visas Latvijas kristīgie skolotāji, un tā saņēmu vienreizējo iespēju īstenot projektu „Vislielākā dāvana" savā skoliņā. Mūsu skolā tas norisinājas pirmo reizi, lai gan Latvijā to īsteno jau vairākus gadus.

Atsaucoties uz informāciju internetā: „Šo projektu īsteno starptautiskā organizācija „Samariešu soma” jeb palīdzības misija „Samaritan’s purse” , kas sadarbojas ar ASV kristīgo draudžu jaunatni un sūta dāvanas uz tām pasaules zemēm, kur bērnu iztikas līmenis nav tik augsts kā viņu zemē. Šī misija vēlas dāvanu pasniegšanas reizē tām pievienot vēsti par Jēzu Kristu.

Šajās dāvanās Amerikas bērni ar saviem vecākiem sarūpējuši gan rakstāmlietas, gan higiēnas lietas, rotaļlietas un vēl dažādas noderīgas lietiņas meitenēm un zēniem.

Ieskats vēsturē - 1993. gadā "Samariešu soma” sāka vākt kurpju kastes ar dāvanām projektam ar nosaukumu "Operācija Ziemassvētku bērns”. Togad Franklins Grehems un viņa draugi piepildīja 28 000 kurpju kastes ar rotaļlietām, skolas piederumiem un maziem Dieva vēstījumiem, kurus dēvē par traktātiem.

Viņi sūtīja kastes uz vietām, kur dzīvoja trūcīgie bērni. Nākamo sešu gadu laikā simtiem tūkstošu kurpju kastes bija piepildītas ar gādīgu kristiešu palīdzību un ar kuģiem aizvestas uz visām pasaules malām. 2000.g. gadā tika izdalītas vairāk nekā četri miljoni kastes!

Arī šogad bērni no Savienotajām Valstīm, Kanādas, Austrālijas un Eiropas valstīm piepildīja kurpju kastes, lai aizsūtītu tās trūcīgajiem bērniem.

Franklins Grehems turpina apmeklēt grūtībās nonākušas zemes pasaulē, sniedzot palīdzību un izplatot Labo vēsti par Dieva glābšanu. Viņš ir "Žēlsirdīgais samarietis” - viens no Dieva bērniem, kurš palīdz cilvēkiem, kur vien var.”

Pasākums beidzies. Pārsteigumi saņemti. Siltais laiciņš un vasaras tuvošanās aicināt-aicina laukā, brīvā dabā.

Tāpēc atliek vien novēlēt - lai dāvaniņas vēl ilgu laiku atgādina mums par šo jauko notikumu skolā!

Atcerēsimies – saņemt dāvanas, bet jo īpaši - dāvināt - nekad nav par vēlu!

Skolotāja Katrīna
Kategorija: Mani raksti | Pievienoja: positivdenken (02.06.2010) | Autors: Katrīna Rotgalve E
Skatījumu skaits: 646 | Birkas: Tomes skoliņa | Reitings: 0.0/0