Piektdiena, 17.05.2024, 05:10

Iededzot gaismu svecēs, domās un dvēselē
     Arī šogad Tomes skoliņā Lāčplēša dienai bijām īpaši gatavojušies.
     Lai iedegtu gaismu domās — jau nedēļas sākumā klašu audzināšanas stundās izrunājām šīs dienas vēsturisko nozīmi, atgādinot padomāt par to arī katrā ģimenē, piemēram, aizdedzot logā simbolisko Lāčplēša dienas gaismiņu.
     Iededzot gaismu dvēselē, 3.— 6. klašu skolēni veidoja zīmējumu izstādi «Latvijai».
     Iededzām gaismu svecēs uz katras palodzes, lai, no lāpu gājiena pārnākot, mūs sagaidītu kluss un skaists pārdomu miers.
     Stundu pirms Lāpu gājiena pie mums viesojās trīs braši puiši no Zemessardzes 54. inženiertehniskā bataljona tiltlicēju rotas — vecākais zemessargs Armands Zariņš, zemessargs Kristaps Zagorskis un zemessargu rotas komandieris Gatis Vīksniņš. Viņi ieinteresēja kopā sanākušos ne tikai ar saistošu stāstījumu, bet arī papildināja teikto ar slaidšovu par zemessargu ikdienu.
Visiem bija patiess pārsteigums, kad daudzi skolēni apliecināja savu vēlmi nākotnē iesaistīties Jaunsargu, vēlāk arī Zemessargu kustībā.
     Plkst. 17.00 devāmies Lāpu gājienā pa jau sen iestaigātu maršrutu: skola — Ulmaņa ozols — Līčupīte —Lodes kapi — skola.
     Patiess prieks, ka Lāpu gājienā, un pārējos Lāčplēša dienas skaistajos mirkļos, piedalījās ne tikai skolēni, skolas absolventi, skolēnu vecāki, citi Tomes iedzīvotāji, Tomes tautas nama metodiķe Sarmīte Pugača, bet arī Rembates filiāles skolēni un skolotāji, kā arī Ķeguma novada domes priekšsēdētājs Roberts Ozols.
     Šogad pie mums bija atbraukuši, aktīvi piedalījās un visu notiekošo filmēja LTV7 reportieri.
     Vējš un pēkšņi uznākušās lietavas mēģināja apdzēst lāpas, bet, nekā — visas gaismiņas turpināja spītīgi spulgot — pat mazajās sveču sirsniņās, kuras dāvinājām upei.
     Pārdomu vārdi. Atmiņu vārdi. Tautasdziesmas priekam, kamēr gājām. Tautasdziesmas dvēselei, kad dziedājām, godinot tautas varoņus. Visas dziesmas caur ugunsliesmiņām un sveču gaismām nonāca caur mūsu domām debesīs.
     Ja jūs vēl nezināt, kur aizdegt savu piemiņas uguntiņu — atbrauciet pie mums nākamgad!

KATRĪNA ROTGALVE,
Tomes filiāles skolotāja

Avots: http://www.kegums.lv/upload/avize_/2010/keg_nz_2010_11_web.pdf
Kategorija: Mani raksti | Pievienoja: positivdenken (20.12.2010)